Об'єднання Батьків-одинаків України

Громадська організація «Об’єднання Батьків–одинаків України» була створена заради дітей, які у своєму житті втратили найдорожче – рідну матір. Які не відчули вдосталь її тепла, ніжності, любові.

Соціальні проекти

Ідея створити центр «Дім дитячої посмішки» виникла, як нагальна потреба. Такий проект дуже потрібен дітям, що втратили одного з батьків..... детальніше

Прагнення і побажання

ГО «Об’єднання «Батьків – одинаків України» виступає з ініціативою щодо внесення змін до законодавства, відносно дітей, які втратили годувальника..... детальніше

Мета та завдання

Присвоєння дітям, що втратили одного з батьків (в разі нещасного випадку чи смерті), статусу напівсироти та відповідних цьому статусу, пільг.... детальніше

Здійснення мрій! Шановні Друзі!
Найактуальніше питання матерів та батьків, які самотужки виховують дітей - це питання працевлаштування та додаткового заробітку.
Якщо Ви маєте бажання поліпшити своє фінансове становище, та заробити додатково, без відриву від основної роботи – звертайтеся. Завжди раді допомогти матерям та батькам, які самотужки виховують дітей, поліпшити фінансове благополуччя своїх родин.
В розділі «контакти» Ви знайдете номери телефонів, за якими можливо з нами зв’язатися.

Батьки-одинаки: чоловіки під ударом долі

У Києві їх близько п'яти тисяч. Ось реальні історії двох таких сімей (дані з сайту громадської організації "Об'єднання батьків-одинаків України"):

Сім'я Кононенків:
 Сергій та Оксана з перших днів спільного життя знали, що в них буде багато дітей. Руки в обох міцні, серця - люблячі, чому б і ні? П'ятеро дітей, одне за одним (востаннє - двійнята) - хіба це не щастя?

Але в долі були інші плани: в шестимісячному віці Вові діагностували дитячий церебральний параліч. А незабаром маму п'ятьох дітей прооперували через рак грудей. Потяглися довгі роки лікувань, ремісій і загострень. 28 червня 2001 з життя пішла Оксана. Сергій залишився сам із п'ятьма дітьми. За рік після смерті мами діток залишилося четверо - помер маленький Володя.

Сергій робить усе, щоб його діти нічим не відрізнялися від своїх однолітків, але з кожним роком дедалі важче й важче - і здоров'я, і гроші, й роки не дозволяють...

Сім'я Березнюків:
 Василь та Людмила одружилися 1988 року. Перша їхня дитина - Максим народився 1989 року на день усіх закоханих - 14 лютого. За два роки з'явився другий син, а потім - і третій. Подружжя дуже хотіло дівчинку, й вона таки порадувала батьків своєю появою, народившись у сім'ї п'ятою дитиною. Цілком благополучна, щаслива сім'я.

Біда прийшла, як завжди - звідки не чекали. На сина напав собака, сильно покусав, дитина дивом залишилася жива. Людмила, рятуючи дитину, теж постраждала. Услід за цією бідою прийшла наступна: Людмила захворіла на дифтерію й померла у 32 роки. Василь залишився сам із п'ятьма дітьми і з пенсією на них: цілих 880 грн. Необхідність працювати тяжко й багато підірвала здоров'я батька. І після 2 років лікування він отримав другу групу інвалідності й пенсію в 425 грн. Діти пішли збирати металобрухт...

Їх хотіли забрати в батька й відправити в дитбудинок, але він не віддав. Ось так і живуть ці шестеро людей: впроголодь, але з надією на те, що все зміниться на краще.

Питання: чому держава, маючи намір забрати дітей і будучи готовою витрачати на них гроші в дитячих будинках, не може дати ці ж гроші їхньому батькові? У чому причина?

Батьки-одинаки об'єдналися, щоб захистити права своїх дітей

Про те, наскільки важко живеться батькам-одинакам із чисто психологічного погляду, довго говорити не будемо. Психологи стверджують, що батькам-одинакам улаштувати свою долю ще важче, ніж матерям-одиначкам. Дається взнаки прихильність дітей до мам, які пішли з життя, їхнє більш ніж насторожене ставлення до жінок, які зважуються наблизитися до їхнього життя.

Страх завдати дітям іще більше горя утримує чоловіків від нових стосунків. Та й звідки їм узятися, цим стосункам, якщо на них банально немає ні часу, ні грошей?

Ось як в інтерв'ю для "Дзеркала тижня" характеризує фінансове становище батьків-одинаків Олександр МАЗУР - президент громадської організації "Об'єднання батьків-одинаків України". Він не з чуток знає про проблеми неповних сімей, оскільки й сам виховує двох без будь-чиєї допомоги.

- Діти, які втратили одного з батьків, не мають офіційного статусу й пільг, які мають діти з багатодітних сімей та діти-сироти. Чому вони не мають права оздоровитися на пільгових умовах під час канікул? Щорічно, звітуючи про проведену роботу, чиновники згадують про дітей-напівсиріт, забуваючи, що ця категорія дітей не визнана законом. Усе, на що може розраховувати така дитина, це мізерна пенсія з утрати годувальника (та й то лише в тому випадку, якщо померлий мав трудовий стаж).

Донедавна її розмір становив 50% мінімальної пенсії на одну дитину, а на двох і більше дітей - 100% мінімальної пенсії. Тепер на одну дитину платять 100%, на двох - 120%, на трьох і більше - 150% мінімальної пенсії. Сьогодні мінімальна пенсія становить 764 грн., тобто батько, який сам виховує шістьох дітей, отримує на них близько 1170 гривень державної допомоги. Ось і доводиться шістьом дітям їсти за трьох.

Ось така доля в дітей-напівсиріт, яких виховують батьки-одинаки. Без материнського тепла, в жорсткій реальності постійного браку грошей на найнеобхідніше. В надії тільки на те, що серцям їхніх батьків-одинаків вистачить тепла, а їхнім рукам - сили.

+38 (044) 227-28-62

+38 (068) 118-59-59

+38 (063) 620-66-12

Статті
"Високий Замок"
Я для своїх дітей і тато, і мама
перейти >>
"Аргументы и факты"
Папины дети: в Украине 14 тысяч мужчин в одиночку воспитывают детей
перейти >>
"Единственная"
Как живётся отцам-одиночкам?
перейти >>
"Женский клуб"
ООН хочет пересмотреть значение термина «отцовство»
перейти >>
"Сегодня.ua"
Отцы-одиночки: у Валентина аж 5 детей, а Борису жена оставила годовалую малышку
перейти >>
Новости на Первом
Парламентарии хотят обязать отца забирать новорожденного, если от него отказалась мать
перейти >>
"Первая крымская"
Севастопольский отец-одиночка: «Понять женщин, бросающих детей, могу, простить — никогда»
перейти >>
"ИГ Наш Продукт"
Отцы-одиночки доведены до отчаяния
перейти >>
"Вісник Ч"
Папа одинак виховує дочок без мами
перейти >>
UA- Reporter.com
В Украине дети, растущие без матери, не имеют ни прав, ни льгот?
перейти >>
UNIAN.NET
Київрада звернеться щодо захисту прав дітей
перейти >>
"Українські Новини"
Депутат від НУ-НС запропонувала Раді надавати батькам-одинакам державну допомогу на дитину
перейти >>
"Обозреватель"
Родителей-одиночек уравняли в правах
перейти >>
Новини на Першому
В Україні на законодавчому рівні запроваджують статус для самотніх татусів
перейти >>
www.ukrvideo.com
Отцы-одиночки: Отца не заставишь забирать ребенка из роддома
перейти >>
Телеканал новин "24"
Батьки-одинаки: Батька не змусиш забирати дитину з роддому
перейти >>
«Зеркало недели. Украина»
Законы выживания неполной семьи
перейти >>
Портал "Громадський простір"
«Ми робимо з людей бійців», – президент ГО «Об’єднання батьків-одинаків України»
перейти >>

Наші фото

Святкування Нового року та Різдва

Відпочинок дітей в Німеччині

Святкування дня Батька

Наш альбом

Різдвяні подарунки

8 березня

Збір продуктів у супермаркеті

Розподіл збору продовольчої акції

День іменинника

Уроки самостійності для молоді

Випуск у інтернаті