Об'єднання Батьків-одинаків України

Громадська організація «Об’єднання Батьків–одинаків України» була створена заради дітей, які у своєму житті втратили найдорожче – рідну матір. Які не відчули вдосталь її тепла, ніжності, любові.

Соціальні проекти

Ідея створити центр «Дім дитячої посмішки» виникла, як нагальна потреба. Такий проект дуже потрібен дітям, що втратили одного з батьків..... детальніше

Прагнення і побажання

ГО «Об’єднання «Батьків – одинаків України» виступає з ініціативою щодо внесення змін до законодавства, відносно дітей, які втратили годувальника..... детальніше

Мета та завдання

Присвоєння дітям, що втратили одного з батьків (в разі нещасного випадку чи смерті), статусу напівсироти та відповідних цьому статусу, пільг.... детальніше

Здійснення мрій! Шановні Друзі!
Найактуальніше питання матерів та батьків, які самотужки виховують дітей - це питання працевлаштування та додаткового заробітку.
Якщо Ви маєте бажання поліпшити своє фінансове становище, та заробити додатково, без відриву від основної роботи – звертайтеся. Завжди раді допомогти матерям та батькам, які самотужки виховують дітей, поліпшити фінансове благополуччя своїх родин.
В розділі «контакти» Ви знайдете номери телефонів, за якими можливо з нами зв’язатися.

«Ми робимо з людей бійців», – президент ГО «Об’єднання батьків-одинаків України»

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Олександром Мазуром, президентом ГО «Об’єднання батьків-одинаків України». Організація захищає інтереси неповних сімей, особливо дітей, які втратили маму.

- Яка історія створення організації?

10 років тому, вже майже 11… у 2001 році я втратив найдорожчу мені людину – свою дружину – і залишився з двома дітьми на руках. Старшій було 7 років, молодшому 4. Сказати що це важко – означає нічого не сказати. Але постарався зробити все можливе, щоб замінити їм тата й маму.

Коли я одного разу прийшов у бухгалтерію дитячого садочку і запитав, чи є у моєї дитини, яка втратила матір якісь пільги, мені відповіли у дуже грубій формі, сказали, що таких, як я, мільйони. Я вийшов із цього кабінету і дав собі слово, що коли мої діти підростуть трошки, я створю громадську організацію, яка буде допомагати таким дітям. У першу чергу дітям! Чому дітям? Тому що я розумію, що все що ми робимо, ми робимо заради наших дітей. Тому всі такі пільги повинні існувати стосовно дітей, щоб ніякі мама чи тато не могли спекулювати дітьми. Дітей своїх виховав сам. І дав собі слово, що для своїх дітей нічого просити не буду, а для чужих буду вимагати.

Чотири роки тому, у 2007 році я зміг створити цю громадську організацію, тому що мав вже якусь фінансову стабільність і бажання, в першу чергу, допомагати цим людям.

Наша організація надає насамперед правову допомогу людям. Знаєте, я б радий був займатися і чимсь іншим, як у європейських країнах: тренінгами, семінарами, проводити піар-акції. Але в нашій державі, на жаль, коли людина не знає, яким чином нагодувати своїх дітей і одягнути… Тобто ми дублюємо функції соціальної служби, але надаємо в той же час правову допомогу – це основне, що потребують сьогодні люди.

- Розкажіть про членів організації.

Ми не ділимо їх на своїх і чужих. До нас зверталося багато одиноких матерів. І я зрозумів, що ми не маємо морального права допомагати батькам і не допомагати матерям. Сьогодні організація, як би вона не називалася, вона надає допомогу всім неповним сім’ям в Україні. У першу чергу, допомагає моді та дітям, які втратили одного з батьків у випадку смерті. А також надаємо допомогу іншим неповним сім’ям.

Сьогодні створено представництво у Дніпропетровському регіоні. До мене звернулася людина, яка самотужки виховує двох дітей і бажає працювати в цьому напрямку. Я всіляко сприяю цьому і розумію, що таким чином людям на Дніпропетровщині буде легше вирішувати свої проблеми.

Моя мета – створити альтернативну соціальну службу в Україні, європейського типу. Чиновники не можуть зрозуміти батьків-одинаків, оскільки не були в їхній шкурі. Щоб справді зрозуміти причину створення такої ГО – треба через це все пройти…

А ті соціальні виплати, які батьки отримують на дітей, я вважаю це знущанням над цими дітьми. Я вам наведу приклад. В організації є батько, який самотужки виховує п’ятеро дітей і отримує на дітей пенсію у зв’язку із втратою годувальника 1170 гривень. Хотів би я побачити, як ті, хто радить цьому батьку іти на роботу, зміг би це зробити в його ситуації.

Ми пишемо звернення до місцевих чиновників, міністра, президента, до всіх… Це вже якщо в людини самої не виходить, а спершу ми пояснюємо їй до кого звертатися, в якому порядку, чого вимагати.

Також із досвіду власного… Коли ти допомагаєш людям, наші люди, на жаль, перекладають на тебе всі свої проблеми і самі не хочуть нічим займатися. Наше завдання – людям пояснити, що добробут їхньої родини залежить, у першу чергу, від них, а ми вже їх у цьому підтримуємо. Ми робимо з людей «бойцов» – російською мовою.

Взагалі соціальні служби це пережиток радянського минулого. Замість них повинні функціонувати соціальні центри. Сьогодні ми робимо альтернативу соціальним службам, оскільки ті не розуміють інтересів неповних сімей і не можуть захищати.

До мене звернувся далеко не молодий чоловік, йому за 50 років. Дружина його померла при пологах і він залишився на руках з дитиною, якій було 2 тижні. Старшому синові було 2 роки. Так от, у Києві, у мегаполісі… не знайшлося патронатної няньки, яка б могла допомогти йому в цей складний час. Він звернувся до мене після того, як благодійні організації та різні служби все, що зробили, то це дали йому номер мого мобільного. Так нам прийшлося трошечки повоювати… відвідати не тільки соціальні служби, а й КМДА. І ми знайшли для нього патронатну няньку.

- Що ви пропонуєте своїм волонтерам? І скільки зараз маєте добровольців?

У нас приблизно 15 волонтерів. От і зараз прийде волонтер, який хоче бути фандрайзером. Я розумію, що в нашій державі бути волонтером дуже складно. Я пропоную сьогодні волонтерам ставати свого роду менеджерами. Це менеджер, який отримує досвід роботи, одержує, в першу чергу, моральне задоволення, а в другу чергу, якусь фінансову стабільність. Тобто якщо людина буде залучати сюди якісь ресурси, фінансові чи якісь інші, реалізовувати проекти, щоб ми могли ефективно допомагати сім’ям, ця людина має отримувати фінансову винагороду. Тобто пропоную якоюсь мірою стати фандрайзерами.

Повторюю, що волонтером в Україні бути дуже складно. Це може бути людина, яка реалізувала свій потенціал і має якусь фінансову стабільність. На жаль, молоді люди, переважна більшість яких є волонтерами, не мають фінансової стабільності. Ефективно допомагати людям у них немає можливості.

- В організації є постійні працівники?

Ні, зараз немає. У нас був соціальний педагог, який отримував зарплатню. Але я зрозумів, що як у бізнесі, так і в громадській роботі, коли людина отримує стабільну заробітну платню, вона перестає мислити. Людина повинна за свою роботу отримувати відсотки. Ти зробив якусь кількість роботи і думаєш, як це поліпшити, щоб ефективніше допомогти людям і за свою роботу отримати більшу фінансову винагороду. Я хочу працювати в команді, але кожна ця людина повинна мати бажання працювати.
Я цим займаюся, бо 10 років тому я зрозумів, що не все вимірюється грошовими ресурсами. Скільки б я тоді грошей не мав, врятувати найдорожчу мені людину я не міг.

Мені кажуть: «Олександре Володимировичу, ви постійно незадоволені!» А де ж ви бачили справжню громадську організацію, яка була би всім задоволена. Ми, справжні громадські організації, будемо постійно незадоволені діями влади.

Наша організація жива, вона проблемна. Я пропускаю через себе іноді стільки негативу. Наприклад, приходить чоловік, дружина якого повісилася чи ще щось… І мені кожного потрібно вислухати, бо якщо я не вислухаю, то це на моїй совісті буде вина, що він щось із собою зробить. Людині, яка сьогодні приходить за допомогою, я можу сказати, що теж пройшов це. На радість для своєї дитини ти маєш жити і маєш її виховувати.

- Ви кажете, що самостійно утримуєте організацію, а донори у вас є?

Я, по-перше, чоловік. По-друге, батько. І, по-третє, маленький бізнесмен. І мені якось соромно було просити у когось гроші. Є ж такі організації, які створюються для того, щоб у когось щось просити. Зараз уже намагаємося залучати інші кошти, але це поки нереально… Я дійсно мрію залучити спонсорів, але в нашій державі перше запитання, яке виникає у представників бізнесу: «Що я буду з цього мати?» Я їм так з іронією і відповідаю: «Моральне задоволення»…

Я справді отримую від цього моральне задоволення. Я вам більше скажу, раніше я займався бізнесом 80% часу і 20% – організацією. Сьогодні вже навпаки. Я б сьогодні з радістю покинув цей бізнес і займався тільки цією громадською роботою.

Джерело : Громадський простір   civicua.org Автор : Спілкувалася Ірина Салій
+38 (044) 227-28-62

+38 (068) 118-59-59

+38 (063) 620-66-12

Статті
"Високий Замок"
Я для своїх дітей і тато, і мама
перейти >>
"Аргументы и факты"
Папины дети: в Украине 14 тысяч мужчин в одиночку воспитывают детей
перейти >>
"Единственная"
Как живётся отцам-одиночкам?
перейти >>
"Женский клуб"
ООН хочет пересмотреть значение термина «отцовство»
перейти >>
"Сегодня.ua"
Отцы-одиночки: у Валентина аж 5 детей, а Борису жена оставила годовалую малышку
перейти >>
Новости на Первом
Парламентарии хотят обязать отца забирать новорожденного, если от него отказалась мать
перейти >>
"Первая крымская"
Севастопольский отец-одиночка: «Понять женщин, бросающих детей, могу, простить — никогда»
перейти >>
"ИГ Наш Продукт"
Отцы-одиночки доведены до отчаяния
перейти >>
"Вісник Ч"
Папа одинак виховує дочок без мами
перейти >>
UA- Reporter.com
В Украине дети, растущие без матери, не имеют ни прав, ни льгот?
перейти >>
UNIAN.NET
Київрада звернеться щодо захисту прав дітей
перейти >>
"Українські Новини"
Депутат від НУ-НС запропонувала Раді надавати батькам-одинакам державну допомогу на дитину
перейти >>
"Обозреватель"
Родителей-одиночек уравняли в правах
перейти >>
Новини на Першому
В Україні на законодавчому рівні запроваджують статус для самотніх татусів
перейти >>
www.ukrvideo.com
Отцы-одиночки: Отца не заставишь забирать ребенка из роддома
перейти >>
Телеканал новин "24"
Батьки-одинаки: Батька не змусиш забирати дитину з роддому
перейти >>
«Зеркало недели. Украина»
Законы выживания неполной семьи
перейти >>
Портал "Громадський простір"
«Ми робимо з людей бійців», – президент ГО «Об’єднання батьків-одинаків України»
перейти >>

Наші фото

Святкування Нового року та Різдва

Відпочинок дітей в Німеччині

Святкування дня Батька

Наш альбом

Різдвяні подарунки

8 березня

Збір продуктів у супермаркеті

Розподіл збору продовольчої акції

День іменинника

Уроки самостійності для молоді

Випуск у інтернаті