Об'єднання Батьків-одинаків України

Громадська організація «Об’єднання Батьків–одинаків України» була створена заради дітей, які у своєму житті втратили найдорожче – рідну матір. Які не відчули вдосталь її тепла, ніжності, любові.

Соціальні проекти

Ідея створити центр «Дім дитячої посмішки» виникла, як нагальна потреба. Такий проект дуже потрібен дітям, що втратили одного з батьків..... детальніше

Прагнення і побажання

ГО «Об’єднання «Батьків – одинаків України» виступає з ініціативою щодо внесення змін до законодавства, відносно дітей, які втратили годувальника..... детальніше

Мета та завдання

Присвоєння дітям, що втратили одного з батьків (в разі нещасного випадку чи смерті), статусу напівсироти та відповідних цьому статусу, пільг.... детальніше

Здійснення мрій! Шановні Друзі!
Найактуальніше питання матерів та батьків, які самотужки виховують дітей - це питання працевлаштування та додаткового заробітку.
Якщо Ви маєте бажання поліпшити своє фінансове становище, та заробити додатково, без відриву від основної роботи – звертайтеся. Завжди раді допомогти матерям та батькам, які самотужки виховують дітей, поліпшити фінансове благополуччя своїх родин.
В розділі «контакти» Ви знайдете номери телефонів, за якими можливо з нами зв’язатися.

Найпозитивніший батько-одинак

   У минулі вихідні громадські організації в Києві, Львові, Луцьку, Сумах організували "День батька" - різноманітні акції, для того, щоб притягнути увагу до ролі батька у вихованні дітей. За даними громадських організацій такий день відмічають в третє воскресіння вересня в 120 країнах. Які ж підстави в Україні відмічати цей день, і на якому демографічному, соціальному, сімейному фоні це відбувається? Краще всього - заглянути в життя сім'ї, в якій і мамою, і папою є батько. Це сім'ї батьків-одинаків, які самі виховують дітей.

«АНГЕЛ-ХРАНИТЕЛЬ»

   Олександр Мазур одружився рано: в неповні 19 років у нього вже народилася дочка Юля (зараз вона - першокурсник Черкаського університету). Його дружині тоді було 18 років. Оскільки треба було годувати сім'ю хлопець кинув навчання в Національному університеті "Київський політехнічний інститут" і поїхав на заробітки в Росію. Там, в Якутії, він проводив телефонний зв'язок. Потім захворіла дружина.

  — Лікарі довго не могли поставити діагноз. По допомогу ми їздили і до лікарів, і до екстрасенсів, і до шаманів. На це йшли усі гроші, але нічого не допомагало. Потім дружині поставили діагноз "системна поразка сполучних тканин", і ніхто не знав, як лікувати це захворювання. Лікарі тільки констатували, що хворобу спровокували другі пологи. Через півроку дружина померла, - розповів Олександр.

   Це сталося десять років тому. Дочці Юлі у той час виповнилося сім, також вже був син - чотирирічний Назар. Після важкої втрати Олександр довгий час не розумів, для чого він живе, оскільки дружину свою обожнював. Але залишилися діти, вони вимагали щоденної турботи уваги. Олександр їх виховував сам - без допомоги батьків дружини і власних батьків. Треба було думати і про житло, оскільки у той час сім'я Мазуров житло знімала, і про заробітки, і про виховання дітей.

  — Я дав їм усе - ніжність, турботу, тепло, любов, але, на жаль, жоден батько не дасть того, що може дати тільки рідна мама, - материнську любов. Це може пережити тільки та людина, яка сам була позбавлена материнської турботи, - признається Олександр.

   Переживши трагедію в дитинстві, сьогодні ці діти виглядають доросліше за своїх ровесників. Юля заочно вчиться в Черкаському університеті (вона вже сама заробляє, роблячи послуги няні), а мета Назара - стати футболістом. І не просто професійним футболістом а кращим футболістом України. Цього літа в сім'ї вирішилося питання з житлом: завдяки молодіжному кредиту Мазуры отримали нову трикімнатну квартиру. За ці десять років Олександр навчився робити усе, що, як правило, робить удома жінка. "На кухні можу позмагатися з будь-якою жінкою", - говорить Олександр.

«ЛЮДИНА, ЯКА МАХАЄ ШАБЛЕЮ...»

   Три роки тому Олександр Мазур заснував Всеукраїнську громадську організацію "Об'єднання батьків-одинаків України", щоб допомагати таким же людям, як і він. Сьогодні його мета - мати представництва організації по усій Україні.

  — Після трирічної діяльності з батьками-одинаками до мене стали звертатися жінки, які самі виховують дітей, і я не мав морального права їм відмовити. Усе, що ми робимо, - заради дітей. Допомагаю з різних питань - працевлаштування, пошук житла, оздоровлення дітей. Але основне - щоб сам батько або мати хотіли цього, - говорить Олександр Мазур.

   Бували випадки, коли по допомогу до нього зверталися батьки, родичі яких "відсудили" їх дітей заради того, щоб квартира покійної дружини і матері дісталася ім. Сьогодні Олександр Мазур займається такою справою : чоловік і дружина жили в цивільному шлюбі батько дитини записаний в її свідоцтві про народження "із слів матері". Коли померла дружина, дитину забрала держава, а потім над ним встановила опікунство родичка померлої, яка, поки нещасний батько бігав і встановлював батьківство шляхом медичної експертизи переселилася жити в квартиру покійної матері дитини. Олександр Мазур подав клопотання в прокуратуру і говорить, що "ляже кістками" щоб справедливість перемогла. Власне, тому Олександр і проти цивільних браків: надто багато потім проблем у дітей.

  — Таке враження, що держава робить усе, щоб люди йшли на обман. Наприклад, візьміть розмір пенсії по втраті годувальника. Вона призначається так: на одну дитину - 100% від прожиткового мінімуму, на двох - 120%, і 150% - на трьох і більше. А якщо в сім'ї п'ять або більше дітей які втратили годувальника? Тоді ця пенсія складатиме 1170 гривен - це на усіх дітей. При цьому опікунові (мама, сестра, брат померлого), який узяв під опіку дитини, на кожну дитину держава виплачуватиме два прожиткові мінімуми! А це близько 1900 гривен. Тобто, якщо в сім'ї п'ять дітей, у разі втрати годувальника хтось з батьків, який залишився з дітьми, отримуватиме 1170 гривен; якщо ж батько або мати відмовиться, то родичі отримуватимуть 9,5 тисяч щомісячно. І держава сьогодні свідомо штовхає людей так "використовувати" дітей, - говорить Олександр.

   Найважливішою проблемою батьків-одинаків (як і матерів-одинаків) є питання працевлаштування. Як вважає Олександр, краще всього таким людям бути самозанятыми. Він пропонував київській владі створити для таких категорій людей пільгові умови щоб ті змогли відкрити свою справу. На жаль, поки ще безрезультатно.

  — Відповідно до умов, які існують сьогодні в Києві, оренда приміщення МАФа коштує 10-12 тисяч гривен. Чи зможе самотній батько займатися в нім, наприклад, ремонтом одягу? Звичайно ж, немає, - говорить він.

   Щоб хоч якось допомогти таким же, як він (принаймні, по статусу), на сайті організації "Об'єднання батьків-одинаків України", в розділі "Актуально", він розміщуватиме прохання для працедавців працевлаштовувати людей.

   Як правило, Олександр Мазур усе робить на власні засоби (у нього є невеликий бізнес). Зрідка допомагають меценати.

  — Якби знайшлася людина, яка б зацікавилася нашою роботою і виділяла на неї кошти, я б усі справи, окрім справ організації, закинув і займався б тільки проблемами людей. Тому що щодня до мене звертаються десятки, - говорить Олександр.

   Він називає себе "найпозитивнішим батьком" серед одинаків. Говорить, що навчився цінувати життя і насолоджується кожним днем - адже щоденно є можливість допомогти неповній сім'ї. Це для нього найбільша радість. Що стосується "Дня батька", то Олександр Мазур вважає що доки в Україні нічого святкувати: батьки-одинаки - в режимі виживання.

  — Якщо самі батьки-одинаки ініціюватимуть цей день, якщо вони самі захочуть святкувати, означає, в державі щось змінилося, і є основа для святкування, - переконаний Олександр Мазур.

+38 (044) 227-28-62

+38 (068) 118-59-59

+38 (063) 620-66-12

Статті
"Високий Замок"
Я для своїх дітей і тато, і мама
перейти >>
"Аргументы и факты"
Папины дети: в Украине 14 тысяч мужчин в одиночку воспитывают детей
перейти >>
"Единственная"
Как живётся отцам-одиночкам?
перейти >>
"Женский клуб"
ООН хочет пересмотреть значение термина «отцовство»
перейти >>
"Сегодня.ua"
Отцы-одиночки: у Валентина аж 5 детей, а Борису жена оставила годовалую малышку
перейти >>
Новости на Первом
Парламентарии хотят обязать отца забирать новорожденного, если от него отказалась мать
перейти >>
"Первая крымская"
Севастопольский отец-одиночка: «Понять женщин, бросающих детей, могу, простить — никогда»
перейти >>
"ИГ Наш Продукт"
Отцы-одиночки доведены до отчаяния
перейти >>
"Вісник Ч"
Папа одинак виховує дочок без мами
перейти >>
UA- Reporter.com
В Украине дети, растущие без матери, не имеют ни прав, ни льгот?
перейти >>
UNIAN.NET
Київрада звернеться щодо захисту прав дітей
перейти >>
"Українські Новини"
Депутат від НУ-НС запропонувала Раді надавати батькам-одинакам державну допомогу на дитину
перейти >>
"Обозреватель"
Родителей-одиночек уравняли в правах
перейти >>
Новини на Першому
В Україні на законодавчому рівні запроваджують статус для самотніх татусів
перейти >>
www.ukrvideo.com
Отцы-одиночки: Отца не заставишь забирать ребенка из роддома
перейти >>
Телеканал новин "24"
Батьки-одинаки: Батька не змусиш забирати дитину з роддому
перейти >>
«Зеркало недели. Украина»
Законы выживания неполной семьи
перейти >>
Портал "Громадський простір"
«Ми робимо з людей бійців», – президент ГО «Об’єднання батьків-одинаків України»
перейти >>

Наші фото

Святкування Нового року та Різдва

Відпочинок дітей в Німеччині

Святкування дня Батька

Наш альбом

Різдвяні подарунки

8 березня

Збір продуктів у супермаркеті

Розподіл збору продовольчої акції

День іменинника

Уроки самостійності для молоді

Випуск у інтернаті